Kullanıcı girişi

Nikon D3100 Body Dijital SLR Fotoğraf Makinası

Market: 
Ürün Kategori: 
Marka: 

Marka: Nikon
Model: D3100
Ekran Boyutu: 3.0"
Kamera Özellikleri: Darbeye Dayanıklı Düşük Işık Görüntü Sabitleme Gülümseme Modu HD Film Modu
Fotoğraf Makinesi Tipi: Kit (Lens Var)
Hafıza Kart Desteği: SD, SDHC, SDXC
Güç Seçeneği: Lityum-Iyon Batarya
Paket İçeriği: A/V kablo AC elektrik kablosu Boyun Askısı CD Garanti Belgesi Kullanma Klavuzu Lion Batarya Şarj Cihazı USB Kablo
Video Çözünürlüğü: 1080P
Kamera Çözünürlüğü: 14.2 Megapixel

Yeni CMOS görüntü sensörü, görüntü işleme sistemi ve kolayca fotoğraf çekebilmeyi sağlayan kılavuz modu ile giriş seviyesi dijital SLR fotoğraf makinesi. Nikon D3000' ün devamı niteliğindeki Nikon D3100 modelinin duyurulması ile birlikte Nikon'un yine ürün yelpazesine güncellenmiş özelliklere ve fonksiyonlara sahip yeni bir amatör DSLR modeli ekliyor. Önceki modele kıyasla çözünürlüğün 10.2 megapikselden 14.2 megapiksele yükseltilmiş olması ve yeni modelde Full HD video kayıt özelliğine yer verilmiş olması öncelikle dikkati çekiyor.
Yeni D3100 Nikon’un geliştirdiği DX-format CMOS görüntü sensörü ve yeni görüntü işlemcisi EXPEED 2’ye sahiptir

Nikon Yeni DX-format CMOS görüntü sensörü ve EXPEED 2 görüntü işlemcisi ile yüksek çözünürlüklü görselleri üstün kaliteyle son derece detaylı ve zengin tonlarla sunar.

Live View ile Makine Ekranı Kullanılarak Hem Fotoğraf Hem Film Görüntüleri Çerçevelenebilir: Bu modda Nikon D3100 fotoğraf makinesi görüntüyü otomatik olarak tanıyor ve mevcut hazır çekim modlarından çekim ortamına en uygun olanını otomatik olarak seçiyor. Nikon D3100 dijital fotoğraf makinesinin otomatik sahne seçme fonksiyonu Live View özelliği ile ilişkilendirilmiş. Nikon D3100 fotoğraf makinesi ile Live View modunda çekim yapmanın daha sezgisel bir hale getirilmiş olması cihazın hedeflediği Nikon DSLR kullanıcı kitlesinin oldukça hoşuna gidecektir.
Nikon D3100 “Scene Auto Selector”: Bu özellik tüm ayarlar makineye bırakıldığında istenen sonuçların alınmasını sağlar. Live view modu Auto ya da Auto (flash off) modundayken makine otomatik olarak sahneyi analiz ederek en uygun çekim modunu Portrait ya da Night portrait seçeneklerinden uygun olanı belirler.

Canlı renkler, Yüksek Çözünürlük Full HD Video Görüntülerle Baş Edebilen Daha Hızlı İşlem Gücü: Nikon D3100 aynı zamanda kullanıcıların bir film karesini fotoğraf olarak kaydetme, filmin başından yada sonundan istenmeyen kısımları atma gibi dahili kurgu seçeneklerine de sahiptir. D-Movie özelliği ile tek tuşa basılarak yüksek çözünürlüklü (mono ses) film çekimi yapılır. Filmler Guide modda seçilen diyafram ve diğer ayarlarla çekilebilir. Filmlerin değiştirilebilir lenslerle çekilmesinin pek çok avantajı vardır geniş açıdan telefoto yada balıkgözü lenslerle ancak bir dijital-SLR makine ile çekim yapılabilir.

Nikon D3100 ISO Işık Hassasiyet Değeri: Bu yüksek ISO değerinde noise etkisinin gözle görülür seviyeler çıkacağı düşünülebilir fakat Nikon'un bu yüksek ışık hassasiyet değerlerinde D3s modelindeki yeni algoritmalara ve bu modelde elde ettiği deneyime yer verebileceği de akla geliyor. Daha önceki model olan Nikon D3000'de ISO 100 - ISO 1600 ışık hassasiyet değerleri ISO 3200 seviyesine yükseltilebilirken yeni Nikon D3100 fotoğraf makinesinde mevcut ISO 100 ISO 3200 değerleri ISO 12,800 gibi etkileyici bir seviyeye yükseltilebiliyor.

Entegre Rehber Modu: Nikon D3100 fotoğraf makinesinin Rehber Modu sadece çekimleri kullanıcıların istedikleri şekilde sonuçlandırmakla kalmıyor aynı zamanda kullanıcıların fotoğrafçılık konusunda daha deneyimli olmaları için öğretici bir araç rolü de üstleniyor. Entegre Rehber Modu çalıştırıldığında Nikon D3100 modelinin amatör kullanıcılar için tasarlanmış bir DSLR fotoğraf makinesi olduğu hemen fark ediliyor. Temel fotoğraf çekim özellikleri değişmediğinden deneyimli fotoğrafseverler için çekim ayarlarını dilediği gibi değiştirmek adeta çocuk oyuncağı.

Nikon D3100 ile Spor
Hareket halindeki nesneleri ve ya kişileri en iyi şekilde yakalayabilmek için düşük enstantane süreleri kullanılır.

Nikon D3100 ile Portre
Ten renkleri yumuşatılarak doğal görünüm elde edilir. Portre Çekimlerinde kullanılır.

Nikon D3100 Gece Portre
Az Işıklı ortamlarda portre çekimleri için kullanılır.

Nikon D3100 ile Manzara
Gün ışığı altında dağlar, göller gibi doğal öğelerin keskin ve berrak betimlerini elde etmek için kullanılır.

Nikon D3100 Gece Manzara
Gece ışığı atmosferinde dağlar gibi doğal öğelerin keskin ve berrak betimlerini elde etmek için kullanılır.

Nikon D3100 ile Yakın Çekim
Çiçek gibi küçük konuları fotoğraflarken arka planı asıl konudan ayırmak için diyafram açılır ve doğru pozlama için gerekli enstantane ayarlanır. Nikon D3100 Fiyatı, Nikon D3100 özellikleri incelemeden karar vermeyin. Diğer modellerimizi SLR Fotoğraf Makinesi kategorisinden inceleyebilir, dilerseniz Dijital Çerçeve, Tripod ve Hafıza Kartları edinebilirsiniz.

Bitiş Türü: 
Stoklarla Sınırlı
Satış Fiyatı: 
900.00TL

Nikon D3100 Body DSLR Fotoğraf Makinesi İthalatçı Garantili
Piyasa Fiyatı: 945.00 TL
Havale / Tek Çekim Fiyatı: 900.00 TL
Kargo Fiyatı (İstanbul İçi): 5.50 TL

Oy Ver: 
No votes yet